Teljesség-ébresztő
tanfolyamok
ÚJ KÖNYV!!
Trénerképző
Ericksoni hipnózis
NLP
Betűvetés
Kreativitás
Álmok
A belső kert
Masszírozás
Nyelvjóga
Online-tanfolyamok
Egyéni tanácsadás
Eseménynaptár

Kit válasszak?

Hát, ez a viszony bizony bizalmas... Egy valamirevaló tanácsadó nem fog semmit elmondani másoknak a te belső ügyeidről, viszont a lelkét kiteszi, hogy elérd, amit szeretnél. És attól, hogy valaki nagy profinak kiáltja ki magát, diploma-hegyekkel meg hírnévvel rendelkezik, még nyugodtan lehet csapnivaló. Az is előfordulhat, hogy valaki egy ismerősödnek tudott segíteni, de neked másra van szükséged.

Néhány szempont a kiválasztásnál: Mennyire figyel az illető rád, és mennyire van elfoglalva magával? Egyenrangúként kezel-e? Rendelkezik-e humorérzékkel? Van-e ellentmondás a viselkedésében? A nagy egó, az öndicséret, a Gurukra és a Tanokra való túlzott hivatkozás intő jel lehet. Szerintünk a jó tanácsadó, miközben biztos a tudásában, beismeri a képességei határait. Érződik rajta, hogy azonosulni tud más emberekkel. Sőt, talán még azt is elmondhatjuk, hogy – noha ennek nem kell vallottnak, vagy akár tudatosnak lennie – kapcsolatban van valami nagyobb egésszel.

Az emberek intuíciója sokkal jobb, mint a legtöbben hiszik. Az ajtó kinyitása utáni két-három másodpercben minden ügyes autóstoppos önkéntelenül „letapogatja” a benn ülőket, és érzi, hogy hova szállhat be biztonsággal. A személyes szimpátia mellett fontos lesz az együttműködés során némi önvizsgálat is: Lehet, hogy kellemesen érzem magam az illetővel és érdekes dolgokról beszélgetünk, de vajon változik-e a viselkedésem?